Piersi kurczaka marynowane w miodzie z ziemniakami i mizerią

Składniki :
-piersi z kurczaka
-ogórki świeże
-jogurt naturalny
-ziemniaki

Filety z piersi kurczaka, przekroić na 2 pojedyncze filety a następnie poziomo na cieńsze plastry, Przyprawić solą i pierzem z dwóch stron, Delikatnie obtoczyć mięso w miodzie i marynujemy przynajmniej 1 godzinę. Na patelni na dobrze rozgrzanym oleju ( kokosowy bezzapachowy lub rzepakowy) smażymy mięso na złoty kolor, przez około 3 minuty z każdej strony. Można również piersi upiec w piekarniku przez koło 40 minut 180 stopni. Mięso w dzisiejszej wersji z ugotowanymi ( w osolonej wodzie przez ok.15 minut od momentu zagotowania) ziemniakami.
Do dania idealnie nadają się ogórki, które obieramy ze skórki ( od jasnej strony do ciemnej)
Czasem zdarza nam się że ogórek zielony jest gorzki i jeżeli tego nie zauważymy, możemy zepsuć tym smak np. całej sałatki bądź mizerii. Gorzki smak ogórka gruntowego może być związany ze złym jego obraniem. Na przykład ogórek stanie się gorzki, jeżeli zaczniemy warzywo to obierać od ciemniejszej strony. Warto dlatego pamiętać, aby ogórki zawsze obierać od strony jaśniejszej.
Obranego ogórka szatkujemy na cienkie plasterki -najlepiej na tarce. Do tego dodajemy jogurt naturalny i mieszamy.Przyprawiamy delikatnie pieprzem oraz ksylitolem, który nada mizerii słodki smak. Przygotowane składniki układamy na talerzu.Ziemniaki można posypać pietruszką lub koperkiem.