Zielony grejpfrut z awokado- zdrowa przekąska

Grejpfrut to roślina lecznicza. Owoc zawiera 90% wody, cukier, kwasy organiczne oraz witaminy z grupy B, a także spore ilości E i P. Posiada dużą ilość witaminy C (30-50 mg/ 100 g) i korzystnie wpływa na pracę jelit. W miąższu występują karoteny – głównie likopen, warunkujący jego zabarwienie. Za gorzki smak owocu odpowiada naryngina, która nadaje mu także właściwości lekko przeczyszczające.

Awokado choć zawiera dużo kalorii, są to kalorie pełne wartości odżywczych.W 100 gramach avokado jest 160 kalorii.
Tłuszcze awokado są zdrowe dla serca .Jest również jednym z czołowych pokarmów dla zdrowia mózgu, które pomaga zapobiegać chorobie Alzheimer’a. Zawiera luteinę, która chroni oczy przed uszkodzeniami.Połączenie wysokiej zawartości potasu w awokado – 30% więcej niż w bananach – z omega-3 oraz kwasem oleinowym, jest korzystne w obniżaniu ciśnienia krwi.Wysoka zawartość rozpuszczalnego błonnika w awokado pomaga zapobiegać skokom poziomu cukru we krwi.
Może pomóc również chronić przed nowotworem prostaty i rakiem piersi.Posiada jeszcze wiele innych zdrowotnych wartości..
Smakiem awokado możemy rozkoszować się spożywając je z solą morską, oliwą z oliwek, cytryną lub w jakikolwiek inny sposób, (pasty czy w kawałkach)który nam odpowiada i smakuje.